Untitled Document
| İRTİBAT |   REFERANSLARIM
 EFT--EMO FREEDOM --ESİN UZER
 ÇAKRALAR VE OLUMLAMALAR--ESİN UZER
 RA SHEEBA REİKİ--ESİN UZER

Günlük falinizi Okuyun


   Reiki Nedir ? Ne Yapar ?

Uygun tıbbi veya duygusal tedavinin yerine alternatif değildir. Reiki tamamlayıcı bir tedavidir, ve diğer tedavi türleri gerekli olduğunda yalnızca ek olarak yapılmalıdır. Reiki, evrensel kaynaklardan iyileştirici enerjinin içeri getirilmesini için yapılan çok güvenli ve nazik bir yöntemdir. Daha çok kişisel enerji, daha canlı, daha esnek ve daha sağlıklı olmaya yardım etmek için eski iyileştirici enerji tekniğini kullanır. En içe işleyen efekti, çabucak derin bir rahatlama hissidir ve bu da stresin azaltılmasını sağlar. Kendi içinizi daha iyi tanımak ve birşeyler katabilmek için akıl ve vücudunuzu değiştirmenize yardım eder. Reiki tedavi enerjisini diğerleriyle paylaşmayı öğrenebilirsiniz, tıpkı hayvan ve bitkilerle veya hayal edebileceğiniz herşeyle de mümkün olabileceği gibi. Pekçok kayıtlı mucizevi tedavide Reiki'nin her tür fiziksel ve akli tedaviyle birlikte yardım ettiği saptanmıştır. Reiki çalıştırıcıları bazen binlerce mil uzağa bile yollayarak başarılı sonuçlar elde edebilirler. geleneksel tıp çalışmalarıyla birlikte ek olarak gün geçtikçe daha çok kullanılmaktadır.

Reiki herkesle işe yarar mı?
Reiki kişinin enerjiyi kullanabildiği ve istekli olduğu dereceye kadar çalışır. Eğer bir kişi herhangi bir nedenden dolayı enerjiyi almak istemezse, hiçbir enerji transfer edilmez. Bir reiki tedavisinin etkisi, hiç hissedilmeyecek kadar ya da çok bariz olacak şekilde değişebilir. daha sağlıklı olunduğunda bunun etkisi daha az hissedilir. Çoğumuz hayatlarımızda birtakım rahatsızlıklar hissederiz ve Reiki'den yararlanabiliriz. Reiki akıllı enerji olarak bilinir ve bir durumda mümkün olan en yüksek türde tedaviyle yardımcı olur. Bazen, oluşan tedavi bizim beklentilerimize uymayabilir. Bu da Reiki'nin ruhsal kısmının en belirgin olduğu zamandır. Bazen, eğer birinin zamanı gelmişse, ölümle birlikte huzurda hissetmek, mümkün olan en yüksek tedavidir, her ne kadar biz kişisel olarak tamamen bir iyileştirmenin daha tercih edilir olduğunu düşünsek de. Reiki, doğal tedavinin yer aldıklarında arttırıcı olabilir fakat sonuçları veya alınyazısı değişimini garanti etmek için kullanılamaz.

Reiki tedavisi nedir?
Pekçok ruhsal gelenekle ortak eski bir teknik olan "ellerin üzerinde yatırılmasıdır". Çalıştırıcının ve müşterinin güvenliğinden emin olmak için, Reiki çalışmaları tam antremanlı ve reiki tekniklerinde sertifikalı biri tarafından yürütülmelidir. Tipik bir Reiki tedavisinde, müşteri pedli bir tedavi masasına elbiseli olarak uzanır. Çalıştırıcının elleri vesilesiyle enerji müşteriye aktarılır. Çalıştırıcı bir dizi standard el pozisyonlarını uygular. Tedavi, çalıştırıcının ellerinin müşterinin kafası üzerinde veya tepesinde 3-5 dakika dinlenmesiyle başlar. Daha sonra yavaşça sistematik olarak ayaklara kadar inmesiyle devam eder. Tam bir tedavi genelde bir saat civarında sürer. Reiki tedavisi ruhsal bir çalışmadır çünkü direk olarak enerji veya ruhla çalışır. Bu tedavi her hangi bir baskı ya da dokulara yapılacak bir masaj teşkil etmez.

"Mesafe" tedavisi nedir?
Yalnızca bir "Reiki 2. seviye" ya da bir "Reiki master" mesafe tedavisi verebilir. Reiki enerjisinin uzak bir zaman ya da mesafeye gönderilmesi için ileri seviyede teknikler öğrenilir. Biz enerjiyi ya da nasıl çalıştığını anlamasak dahi, Reiki'nin iyileştirme dağıtmak için zaman ve yer kavramından bağımsız olarak seyahat edebileceğine birçok kanıt vardır. Birçok çalıştırıcı bu tekniği bir telefona benzer şekilde kullanırlar. Yaradığını bilirler ve illa ki alt mekanizmalarını bilmeleri gerekmez.

Reiki enerjisi nedir?
Reiki, basitçe "hayat gücü"dür. Dünyanın değişik yerlerinde başka isimlerle anılır. Hindistan'da "prana" denir, Çin'de "qi" ya da "chi", batı geleneklerinde ise "ruh" gibi.. birinin endişeli veya çok rahat olduğunu ya da birinin bizi izlediğini düşündüğümüz zamanlarda bilinçsizce hissettiğimiz kolay farkına varılmayacak enerjidir. Her kişinin enerji örneği onlara parmak izi gibi özgüdür ve tektir. Genelde bunlar kişisel titreşimler olarak tanıtılırlar. Genelde insanların diğer canlılardan farklı bir enerji şekilleri vardır. "t'ai Chi" ya da "Qi Gong" gibi savaş sanatlarında öğretildiği üzere bu enerji konsantre edilebilir. Düzgün kullanıldığı takdirde bu enerjinin pek çok iyi etkileri olabilir.

Reiki enerjisi nasıl bir histir?
İnsanlar bunu değişik şekillerde hissederler. Genelde seanslarda bu ısı şeklinde hissedilebilir. Bazıları hafif bir heyecan şeklinde hissedebilir ya da bazen bir kol ya da bacak uyuşabilir. Bazıları da çarpıntı ya da kalp atışı hissi duyabilir. Hiç fiziksel bir his duymayıp ta, düşünsel veya duygusal değişiklikler tanımlayabilirler, mesela bir durgunluk ya da huzur hissi gibi. Neredeyse herkes bu seansı derin bir rahatlama şeklinde yaşar.

Reiki tedavisi nasıl çalışır/yürür?
Bunu cevaplamanın en iyi yolu bi karşılaştırma/örnekleme yapmaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, doğal enerji seviyemiz sağlık veya hastalık durumumuzdan etkilenir. İyileştirirken oluşan düşük enerji ya da tükenimi fiziksel hastalık/sakatlıklara veya Aklî/duygusal zorluklara yorabiliriz. Bu koşullarda Reiki tedavisini, başka bir arabanın aküsünden bağlantı yaparak motoru çalıştırmaya benzetebiliriz. Arabanın kendi aküsünde yeterli enerji kalmadığında başka bir aküden kablolarla enerji aktarımı sağlanır. Reiki de bir anlamda, iyileştirme işleminde başka bir enerji kaynağından yardım alarak yürütmek için "hayat gücü" pilimize daha çok enerji eklemektir. Bu işlem çalışana bitkinlik vermez çünkü bu kişi enerjiyi dış çevreden kanallamak üzere eğitilmiştir, bu işi kendi kişisel pilinden yapmaz. Bu biçimde çalışmadan dolayı, ulaşılabilecek enerji neredeyse limitsizdir. Aktarılan enerji miktarı müşterinin kullanabileceği ve almaktaki isteğine göre değişir. Daha fazla enerji kullanılamadığında aktarım durur. Becerikli bir çalıştırıcı bu durumlarda bunu hissedebilir.

Neden Reiki?
Pil örneklemisyle olduğu gibi, Doğu ve Oryental düşünürler, 2 ana "hayat gücü" enerjisi olduğunu söylerler. Bir tanesi insanın kişisel hayat enerjisi. Tamamen bittiği zaman o canlı ölür. Bu kişisel enerjiyle elektrik bağlantısı kurmanın yolları vardır fakat bunu yapmak en önemli iyileştiricileri bile çabucak yorup tüketebilir. Bu tip enerji yüklemek sağlıksızdır. Reiki enerjisi çok daha iyi bir seçenek sunar. Reiki enerjisi, "Evrensel hayat gücü enerjisi"dir. İnsanı tüketmez ve akıllıdır. Her zaman en çok iyiliği yapabileceği yere gider ve hiç bir zaman idare edilebilecğinden daha güçlü gelmez. Reiki de bu evrensel enerjiyi almanın öğrenilmesi için kolay bir yol sağlar.

Reiki'nin açılımı/anlamı nedir?
Genelde iyileştirme anlamına gelecek Japonca bileşik bir kelimedir. Rei, "evrensel" veya "ruhsal" anlmaındadır. Ki ise "hayat gücü enerjisi"dir. Pek çok batılı Reiki'nin anlamını "evrensel hayat gücü enerjisi" olarak alırlar. Bu kişisel değilde, evrensel olan enerji Reiki tedavisi sırasında kullanılır. Usui doğal iyileştirme sistemi, Reiki enerjisi olarak bilinen bu enerjiyi kullanan basit bir sistemdir.

Reiki tedavisi ne zaman uygundur?
Bir travmadan mümkün oldukça kısa bir süre sonra yapılırsa çok etkili olur, bu fiziksel bir sakatlıktan ya da aklî bir şoktan dolayı olabilir. böyle zamanlarda vücut bütün var olan enerjiyi taşıyarak problemi dengelemeye çalışır. Var olan fazla enerji bu işlemi arttırmaya yarar. Daha sonra iyileşme dönemi yavaşlayıp enerji diğer vücut çalışmalarıyla paylaştırılınca bile Reiki kullanışlı bir ek olabilir. Reiki enerji seviyesinde çalıştığı için fiziksel, duygusal, aklî veya ruhsal olarak bile yardım edebilir. Pekçok insan da Reiki'yi önleyici unsur olarak kullanırlar. Çalıştırıcılar da öncelikle kendi üzerlerinde deneme yaparak öğrenirler ve sonra başkalarına yardım ederler. Pek çoğumuz, kişiler ya da bir grup içindeki insanlar arasında gelişen bire bir/emsalsiz enerji örneklerinin farkındayız. Psikoloji, bu tanımı "grup dinamikleri" olarak içermektedir. İleri seviye Reiki çalıştırıcıları, özel mesafe teknikleri kullanarak, bu grup olaylarını da tedavi eder.

 

Sitenin Tüm Haklari Esin Uzer 'e aittir. Izinsiz hiçbir sekilde kopyalanamaz. WebDesign CreaTH!NK